article-GatxbyF66139271563362779.jpg

گزارش‌ها از ایجاد اختلال در تولید گلکسی نوت 10 حکایت می‌کند

سامسونگ ۱۶ مرداد گوشی جدید خود به‌نام گلکسی نوت ۱۰ را رونمایی می‌کند. حال اخباری از خط ‌تولید این گوشی و مشکلات تولید آن به‌گوش می‌رسد.

با توجه به معرفی گلکسی نوت ۱۰ در ۷ اوت (۱۶ مرداد)، سامسونگ از چندی پیش تولید انبوه گوشی هوشمند پرچم‌دار خود را آغاز کرده است. با ‌این ‌حال، به‌نظر می‌رسد اختلافاتی میان کره‌جنوبی و ژاپن به ‌وجود آمده که باعث شده است تولید نوت ۱۰  دچار اختلال شود. غول کره‌ای که ۹۰ درصد مواد مورد استفاده‌ی نمایشگرها و نیمه‌ هادی ‌های خود را از ژاپن وارد می‌کند، براساس رای دادگاهی در ژاپن تحریم شده است؛ به همین دلیل، در تأمین نیمه ‌هادی ‌ها دچار مشکل شده است.

JTB، یکی از خبرگزاری ‌های کره‌ جنوبی، در این باره می‌گوید:

سامسونگ با کاهش ۱۰ درصدی در تولید پردازند‌ه ‌های اکسینوس مواجه شده است؛ پردازنده‌ای که قرار است در نوت ۱۰ استفاده شود. البته، آن‌ها اعلام کرده‌اند که در ماه آینده، این کاهش را جبران خواهند کرد.

قلب تپنده‌ی نوت ۱۰ اکسینوس ۹۸۲۵ خواهد بود. این تراشه بسیار شبیه به اکسینوس ۹۸۲۰ که با گلکسی اس ۱۰ عرضه شد است، با این تفاوت که برخلاف ۹۸۲۰ که با فناوری ۸ نانومتری تولید می‌شد، ۹۸۲۵ با فناوری ۷ نانومتری تولید می‌شود. البته، نوت ۱۰ در بعضی از بازارها با اسنپدراگون ۸۵۵ عرضه خواهد شد؛ اما از آنجا که بخش عمده‌ی بازارها این گوشی را با پردازنده اگزینوس دریافت می‌کنند، سامسونگ باید نگران تأمین پردازنده‌های خود باشد. سامسونگ هنوز این گزارش‌ها را تأیید نکرده است. بعد از اینکه ژاپن صادرات پلی‌آمید و هیدروژن فلوراید و رزیست را به کر‌ه‌جنوبی محدود کرد، ناظران معتقدند اختلافات تجاری ممکن است این غول تکنولوژی را به تنظیم زمان‌بندی برای خط‌تولید مجبور کند؛ چراکه این محصولات شیمیایی برای تولید تراشه بسیار حیاتی هستند. اکنون شرکت‌های ژاپنی برای دادوستد با کره‌‌جنوبی به تأییدیه دولت احتیاج دارند که حداقل ۹۰ روز به‌طول می‌انجامد. مدیران سامسونگ برای حل این مشکل به ژاپن سفر کرده‌اند؛ با‌این‌حال تا زمان عقب‌نشینی هر دو دولت، این مشکل پابرجا خواهد بود.

منبع: زومیت

تاریخ:۱۳۹۸/۰۳/۲۲ زمان:۱۴:۲۸:۴۴